Duży ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy

17 500 000 PLN
,
Favorite
Wyniki wyszukiwania

Główne informacje

  • Ostatnia aktualizacja
  • 22 lutego, 2024
  • 19 513.00 m2

Opis nieruchomości

Duży ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy nad Zalewem Zegrzyńskim.

Nieruchomość składa się z dużej działki rekreacyjnej – prawie 9 ha, na terenie której znajdują się obiekty ośrodka szkoleniowo-wczasowego.

Rozległa działka jest w całości zadrzewiona: aleje ze starodrzewem, po bokach otoczona jest jarami z bujną roślinnością. Teren płaski, schodzący w dół w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. Na posesję prowadzą 2 wjazdy. Bramy wyposażone są w automatyczne szlabany i posterunki ochrony.

Główny budynek to obiekt 8-kondygnacyjny o powierzchni ponad 17 000 m². Na parterze znajduje się reprezentacyjny hol – rozległe lobby z recepcją, restauracja i kawiarnia. Restauracja posiada doskonale wyposażone zaplecze gastronomiczno-restauracyjne. Kawiarnia i bar znajdują się również w ogródku na zewnątrz.

Na 1. piętrze znajduje się 9 sal konferencyjnych oraz sala kinowa ze 115 miejscami siedzącymi i nagłośnieniem Dolby Digital. Sale konferencyjne wyposażone są w rzutniki multimedialne, ekrany, flipcharty, rzutniki folii, TV, video oraz stały dostęp do Internetu.

Na poziomie -2 znajduje się kryty basen z pełną infrastrukturą – natryskami, przebieralniami, sauną i jacuzzi. Jest tam prawie 3000 m2 powierzchni, którą można wykorzystać na cele rekreacyjne – suche i mokre sauny, komory kriogeniczne, jaskinie solne i inne. Istnieje również możliwość przerobienia podziemi na data center. Warunki techniczne są idealne pod tego typu rozwiązanie – wysokie sufity 3,6 m, techniczne podłogi, rozbudowana specjalistyczna klimatyzacja, doskonałe zabezpieczenia i możliwość ograniczenia do minimum niepożądanego dostępu. Znajduje się tu również niezależne zasilanie realizowane przez 2 agregaty o mocy 550 kVA każdy. Na pozostałych 3 kondygnacjach rozlokowane są pokoje hotelowe. W całym ośrodku jest 87 pokoi z 240 miejscami noclegowymi. Pokoje to głównie studia z balkonami i łazienkami oraz luksusowe apartamenty.

Na terenie nieruchomości znajduje się też wybudowana w 2007 roku prawie 300 metrowa chata grillowa – ośmiokątna, drewniana, zadaszona z tarasem widokowym na Zalew Zegrzyński. W środku chaty znajduje się zabezpieczone miejsce na ognisko. W chacie jednocześnie może przebywać 180 osób.

Na terenie działki znajdują się również 2 budynki hotelowe – willa z 4 apartamentami i mini hotel z 20 pokojami i salą konferencyjną. Znajdują się tu: siłownia, bilard i oświetlone korty tenisowe.

Ośrodek w Serocku stanowi doskonałą bazę do organizacji konferencji, dużych i małych spotkań biznesowych, szkoleń firmowych, a także imprez integracyjnych i przyjęć okolicznościowych.

Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego, w otoczeniu zabudowy letniskowej i wypoczynkowej – hotele i pensjonaty. Obiekt położony jest niecałą godzinę jazdy samochodem od centrum Warszawy – 40 km.

Serock to centrum rekreacyjno-wypoczynkowym, z dużą liczbą ośrodków wczasowych i konferencyjno-szkoleniowych. Znajduje się tu także przystań żeglugi pasażerskiej oraz liczne trasy spacerowe.

W Serocku znajduje się całkowicie zrewitalizowany Rynek Starego Miasta oraz nowa plaża. Plaża ta położona jest częściowo nad Zalewem Zegrzyńskim, częściowo nad Narwią. Ciekawostką jest to, że można tu dopłynąć tramwajem wodnym, kursującym z przystani na Podwalu, pod Zamkiem Królewskim w Warszawie.

W pobliżu
• Zalew Zegrzyński
• Narew
• trasy spacerowe

Uwarunkowania planistyczne
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miasta Serocka nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem UT, LS/LZ oraz fragmentem działki na terenie MN2/ZR.

– podstawowe przeznaczenie terenu UT – strefa usług turystycznych i rekreacji zbiorowej
– podstawowe przeznaczenie terenu LS/LZ – strefa lasów i zieleni naturalnej i zarośli
– podstawowe przeznaczenie MN2/ZR – strefa mieszkaniowa jednorodzinna, niska oraz strefa rekreacji (indywidualna zabudowa letniskowa)

Założenia sprzedaży
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

1) łącznej powierzchni 573,90 m² w budynku głównym na zasadzie użytkowania,
2) gruntu na zasadzie służebności przesyłu.

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa kompleksu hotelowo-rekreacyjnego wraz z apartamentami oraz domkami wolnostojącymi. W ramach koncepcji zaplanowano szereg udogodnień oraz atrakcji dla gości: restaurację, SPA, sauny, ruskie banie, tor do gry w boule, ogród kwietny, squash, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, siłownia, fitness, sala zabaw dla dzieci oraz kręgielnia. Na terenie ośrodka znajdować się będzie również pawilon rekreacyjny i chata grillowa z tarasem. Dodatkowo przewidziano miejsce zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Koncepcja zakłada rozbudowę istniejącego ośrodka, a także budowę nowych obiektów rekreacyjnych oraz noclegowych.

Teren składać się będzie z 3 stref o różnych, uzupełniających się funkcjach.

Strefa I: nastawiona na pobyt o charakterze biznesowym
Strefa II: nastawiona na aktywny wypoczynek i rekreację
Strefa III: nastawiona na swobodną rekreację na świeżym powietrzu

Strefa I: Relaks i odpoczynek, budynek hotelowy

Istniejący budynek (A) zostanie zmodernizowany oraz rozbudowany o nową część (bud. B), stanowiącą dodatkowe skrzydło. Forma przebudowy i rozbudowy nawiązuje do obecnego charakteru obiektu, tworząc dodatkowe uskoki na elewacji. Na terenie całego obiektu znajdować się będzie 166 pokoi. Rozbudowana część posiada 3 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, gdzie znajdować się będzie garaż na 36 miejsc. Zaplanowano 79 pokoi hotelowych o powierzchni 24 m² każdy. Składają się one ze strefy wejściowej, łazienki oraz pomieszczenia mieszkalnego. Na kondygnacji +1 zaprojektowano 17 pokoi oraz restaurację z kawiarnią. Na kondygnacji +2 i +3 przewidziano po 31
pokoi. Część restauracyjną powiększono o dodatkowe 100 m², z możliwością bezpośredniego dostępu do projektowanego tarasu o pow. ok. 230 m². Na styku istniejącego skrzydła mieszkalnego i holu zaplanowano windę, która umożliwi stałą i łatwą komunikację.

W obecnym budynku, w części A, znajduje się infrastruktura telekomunikacyjna obejmująca powierzchnię ok. 600 m². Koncepcja zakłada pozostawienie urządzeń
w dotychczasowym miejscu. Obecność urządzeń nie koliduje z działalnością hotelową.

Strefa II: Sport i rekreacja, pawilon rekreacyjny i apartamenty

Na terenie strefy 2 znajdować się będzie pawilon rekreacyjno-sportowy oraz segmenty z apartamentami. Istniejący pawilon przewidziano do rozbiórki. Na jego miejscu powstanie nowy obiekt z funkcją rekreacyjno-sportową. Na 2 kondygnacjach budynek pomieści: kręgielnie, dwa boiska do squasha, ściankę wspinaczkową, salę zabaw dla dzieci, salę fitness, siłownię, gabinet fizjoterapii. Ponadto na dachu zaprojektowano dwa korty do tenisa ziemnego. Do dyspozycji gości będzie również kawiarnia oraz bar proteinowy. Na miejscu znajdzie się też wypożyczalnia sprzętu sportoworekreacyjnego: tenis, rower, kajak itp. W strefie 2 zaplanowano dodatkowo 10 segmentów, po 4 apartamenty w każdym. Każdy z apartamentów posiadać będzie taras naziemny bądź balkon z widokiem na las.

Strefa III: Rekreacja na świeżym powietrzu, domki i zaplecze rekreacyjne

Na terenie strefy 3 znajdować się będą 32 domki o pow. 36 m² i dwóch kondygnacjach naziemnych. Na parterze zaplanowano salon z aneksem kuchennym oraz wydzieloną łazienką, na piętrze zaś znajdą się dwie sypialnie. Obiekt posiada taras zewnętrzny i przeszkloną ścianę z widokiem na las i wąwóz. W strefie tej zaplanowano również chatę grillową oraz taras skierowany w stronę rzeki Narew. W części centralnej znajdować się będzie plac zabaw dla dzieci.

ID nieruchomości: 2711
Cena: 17 500 000 PLN
Powierzchnia: 19 513.00 m2
Powierzchnia działki: 87 361.00 m2
Pokoje: 0
Sypialnie: 0
Łazienki: 0
miltonadres: Duży ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy MAZOWIECKIE Serock Duży ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy nad Zalewem Zegrzyńskim.<br /><br />Nieruchomość składa się z dużej działki rekreacyjnej - prawie 9 ha, na terenie której znajdują się obiekty ośrodka szkoleniowo-wczasowego.<br /><br />Rozległa działka jest w całości zadrzewiona: aleje ze starodrzewem, po bokach otoczona jest jarami z bujną roślinnością. Teren płaski, schodzący w dół w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. Na posesję prowadzą 2 wjazdy. Bramy wyposażone są w automatyczne szlabany i posterunki ochrony.<br /><br />Główny budynek to obiekt 8-kondygnacyjny o powierzchni ponad 17 000 m². Na parterze znajduje się reprezentacyjny hol - rozległe lobby z recepcją, restauracja i kawiarnia. Restauracja posiada doskonale wyposażone zaplecze gastronomiczno-restauracyjne. Kawiarnia i bar znajdują się również w ogródku na zewnątrz.<br /><br />Na 1. piętrze znajduje się 9 sal konferencyjnych oraz sala kinowa ze 115 miejscami siedzącymi i nagłośnieniem Dolby Digital. Sale konferencyjne wyposażone są w rzutniki multimedialne, ekrany, flipcharty, rzutniki folii, TV, video oraz stały dostęp do Internetu.<br /><br />Na poziomie -2 znajduje się kryty basen z pełną infrastrukturą - natryskami, przebieralniami, sauną i jacuzzi. Jest tam prawie 3000 m2 powierzchni, którą można wykorzystać na cele rekreacyjne - suche i mokre sauny, komory kriogeniczne, jaskinie solne i inne. Istnieje również możliwość przerobienia podziemi na data center. Warunki techniczne są idealne pod tego typu rozwiązanie - wysokie sufity 3,6 m, techniczne podłogi, rozbudowana specjalistyczna klimatyzacja, doskonałe zabezpieczenia i możliwość ograniczenia do minimum niepożądanego dostępu. Znajduje się tu również niezależne zasilanie realizowane przez 2 agregaty o mocy 550 kVA każdy. Na pozostałych 3 kondygnacjach rozlokowane są pokoje hotelowe. W całym ośrodku jest 87 pokoi z 240 miejscami noclegowymi. Pokoje to głównie studia z balkonami i łazienkami oraz luksusowe apartamenty.<br /><br />Na terenie nieruchomości znajduje się też wybudowana w 2007 roku prawie 300 metrowa chata grillowa - ośmiokątna, drewniana, zadaszona z tarasem widokowym na Zalew Zegrzyński. W środku chaty znajduje się zabezpieczone miejsce na ognisko. W chacie jednocześnie może przebywać 180 osób.<br /><br />Na terenie działki znajdują się również 2 budynki hotelowe - willa z 4 apartamentami i mini hotel z 20 pokojami i salą konferencyjną. Znajdują się tu: siłownia, bilard i oświetlone korty tenisowe.<br /><br />Ośrodek w Serocku stanowi doskonałą bazę do organizacji konferencji, dużych i małych spotkań biznesowych, szkoleń firmowych, a także imprez integracyjnych i przyjęć okolicznościowych.<br /><br />Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego, w otoczeniu zabudowy letniskowej i wypoczynkowej - hotele i pensjonaty. Obiekt położony jest niecałą godzinę jazdy samochodem od centrum Warszawy - 40 km.<br /><br />Serock to centrum rekreacyjno-wypoczynkowym, z dużą liczbą ośrodków wczasowych i konferencyjno-szkoleniowych. Znajduje się tu także przystań żeglugi pasażerskiej oraz liczne trasy spacerowe.<br /><br />W Serocku znajduje się całkowicie zrewitalizowany Rynek Starego Miasta oraz nowa plaża. Plaża ta położona jest częściowo nad Zalewem Zegrzyńskim, częściowo nad Narwią. Ciekawostką jest to, że można tu dopłynąć tramwajem wodnym, kursującym z przystani na Podwalu, pod Zamkiem Królewskim w Warszawie.<br /><br />W pobliżu<br />• Zalew Zegrzyński<br />• Narew<br />• trasy spacerowe<br /><br />Uwarunkowania planistyczne<br />Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miasta Serocka nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem UT, LS/LZ oraz fragmentem działki na terenie MN2/ZR.<br /><br />- podstawowe przeznaczenie terenu UT - strefa usług turystycznych i rekreacji zbiorowej<br />- podstawowe przeznaczenie terenu LS/LZ - strefa lasów i zieleni naturalnej i zarośli<br />- podstawowe przeznaczenie MN2/ZR - strefa mieszkaniowa jednorodzinna, niska oraz strefa rekreacji (indywidualna zabudowa letniskowa)<br /><br />Założenia sprzedaży<br />Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:<br /><br />1) łącznej powierzchni 573,90 m² w budynku głównym na zasadzie użytkowania,<br />2) gruntu na zasadzie służebności przesyłu.<br /><br />Możliwe wykorzystanie nieruchomości<br /><br />Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa kompleksu hotelowo-rekreacyjnego wraz z apartamentami oraz domkami wolnostojącymi. W ramach koncepcji zaplanowano szereg udogodnień oraz atrakcji dla gości: restaurację, SPA, sauny, ruskie banie, tor do gry w boule, ogród kwietny, squash, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, siłownia, fitness, sala zabaw dla dzieci oraz kręgielnia. Na terenie ośrodka znajdować się będzie również pawilon rekreacyjny i chata grillowa z tarasem. Dodatkowo przewidziano miejsce zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Koncepcja zakłada rozbudowę istniejącego ośrodka, a także budowę nowych obiektów rekreacyjnych oraz noclegowych.<br /><br />Teren składać się będzie z 3 stref o różnych, uzupełniających się funkcjach.<br /><br />Strefa I: nastawiona na pobyt o charakterze biznesowym<br />Strefa II: nastawiona na aktywny wypoczynek i rekreację<br />Strefa III: nastawiona na swobodną rekreację na świeżym powietrzu<br /><br />Strefa I: Relaks i odpoczynek, budynek hotelowy<br /><br />Istniejący budynek (A) zostanie zmodernizowany oraz rozbudowany o nową część (bud. B), stanowiącą dodatkowe skrzydło. Forma przebudowy i rozbudowy nawiązuje do obecnego charakteru obiektu, tworząc dodatkowe uskoki na elewacji. Na terenie całego obiektu znajdować się będzie 166 pokoi. Rozbudowana część posiada 3 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, gdzie znajdować się będzie garaż na 36 miejsc. Zaplanowano 79 pokoi hotelowych o powierzchni 24 m² każdy. Składają się one ze strefy wejściowej, łazienki oraz pomieszczenia mieszkalnego. Na kondygnacji +1 zaprojektowano 17 pokoi oraz restaurację z kawiarnią. Na kondygnacji +2 i +3 przewidziano po 31<br />pokoi. Część restauracyjną powiększono o dodatkowe 100 m², z możliwością bezpośredniego dostępu do projektowanego tarasu o pow. ok. 230 m². Na styku istniejącego skrzydła mieszkalnego i holu zaplanowano windę, która umożliwi stałą i łatwą komunikację.<br /><br />W obecnym budynku, w części A, znajduje się infrastruktura telekomunikacyjna obejmująca powierzchnię ok. 600 m². Koncepcja zakłada pozostawienie urządzeń<br />w dotychczasowym miejscu. Obecność urządzeń nie koliduje z działalnością hotelową.<br /><br />Strefa II: Sport i rekreacja, pawilon rekreacyjny i apartamenty<br /><br />Na terenie strefy 2 znajdować się będzie pawilon rekreacyjno-sportowy oraz segmenty z apartamentami. Istniejący pawilon przewidziano do rozbiórki. Na jego miejscu powstanie nowy obiekt z funkcją rekreacyjno-sportową. Na 2 kondygnacjach budynek pomieści: kręgielnie, dwa boiska do squasha, ściankę wspinaczkową, salę zabaw dla dzieci, salę fitness, siłownię, gabinet fizjoterapii. Ponadto na dachu zaprojektowano dwa korty do tenisa ziemnego. Do dyspozycji gości będzie również kawiarnia oraz bar proteinowy. Na miejscu znajdzie się też wypożyczalnia sprzętu sportoworekreacyjnego: tenis, rower, kajak itp. W strefie 2 zaplanowano dodatkowo 10 segmentów, po 4 apartamenty w każdym. Każdy z apartamentów posiadać będzie taras naziemny bądź balkon z widokiem na las.<br /><br />Strefa III: Rekreacja na świeżym powietrzu, domki i zaplecze rekreacyjne<br /><br />Na terenie strefy 3 znajdować się będą 32 domki o pow. 36 m² i dwóch kondygnacjach naziemnych. Na parterze zaplanowano salon z aneksem kuchennym oraz wydzieloną łazienką, na piętrze zaś znajdą się dwie sypialnie. Obiekt posiada taras zewnętrzny i przeszkloną ścianę z widokiem na las i wąwóz. W strefie tej zaplanowano również chatę grillową oraz taras skierowany w stronę rzeki Narew. W części centralnej znajdować się będzie plac zabaw dla dzieci.

Leszek Burchardt

Real Estate Advisor

Dane kontaktowe

Umów spotkanie
Zadzwoń +48608590972 WhatsApp

Compare Listings

Leszek Burchardt